Deputeti i LDK-së: Qeveria të ndërhyjë, KFOR-i vendosi shenja kufitare kundër sistemit juridik të Kosovës - Bota Sot
Deputeti i LDK-së: Qeveria të ndërhyjë, KFOR-i vendosi shenja kufitare kundër sistemit juridik të Kosovës

Aktuale

Deputeti i LDK-së: Qeveria të ndërhyjë, KFOR-i vendosi shenja kufitare kundër sistemit juridik të Kosovës

Nga: A.Zh Më: 22 maj 2019 Në ora: 14:41
KFOR-i ka vendosur shenja kufitare, të cilat sipas Gashit, janë kundër sistemit juridik dhe kushtetues të Kosovës

Deputeti I Lidhjes Demokratike të Kosovës Arben Gashi, ka thënë se KFOR-i ka vendosur shenja kufitare, të cilat sipas tij, janë kundër sistemit juridik dhe kushtetues të Kosovës.

Gashi ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të ndërhyjë dhe t’i zëvendësojë këto shenja kufitare sipas obligimeve ligjore dhe emrit kushtetues të Republikës së Kosovës.

“KFOR, ka vendosur shenja kufitare, të cilat janë kundër sistemit juridik dhe kushtetues të Kosovës (shih foton). Qeveria e Kosovës duhet të ndërhyjë dhe t’i zëvendesojë këto shenja kufitare sipas obligimeve ligjore dhe emrit kushtetues Republika e Kosovës”, ka shkruar deputeti i LDK-së në një postim në Facebook./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...