Jahjaga uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit - Bota Sot
Jahjaga uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Aktuale

Jahjaga uron qytetarët për festën e Fitër Bajramit

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 09:03
Atifete Jahjaga

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, përmes një statusi në Facebook ka uruar gjithë qytetarët për festën e Fitër Bajramit.

Duke uruar besimtarëve myslimanë të ju pranohet agjërimi, Jahjaga ka uruar për dashuri, mirësi, respect e tolerancë.

Shkrimi i plotë:

“Të gjithë besimtarëve myslimanë, me fat Fitër Bajrami! Dashuria, mirësia, respekti, toleranca, solidariteti dhe diversiteti jane vlera që duhet të kultivojmë gjithmonë në shoqërinë tonë. Ju pranoftë Zoti agjërimin”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat