Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës - Bota Sot
Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Aktuale

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 18:27
Ramush Haradinaj, Wesley Clark

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark.

Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën e tij dhe një libër për historinë e Kosovës.

Clark po qëndron në Kosovë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clark udhëhiqte trupat e NATO-s gjatë bombardimit të caqeve serbe 20 vite më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...