Hiqen ndalesat për zyrtarët serbë, Marko Gjuriq dhe një ministër të premten në Kosovë - Bota Sot
Hiqen ndalesat për zyrtarët serbë, Marko Gjuriq dhe një ministër të premten në Kosovë

Aktuale

Hiqen ndalesat për zyrtarët serbë, Marko Gjuriq dhe një ministër të premten në Kosovë

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 10:28
Marko Gjuriq i arrestuar nga Policia e Kosovës, foto arkiv

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviq të premten pritet të vizitojnë Kosovën.

Gjuriqit dhe Sarceviqit iu është aprovuar kërkesa nga ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës. Këtë e ka konfirmuar këshilltari i i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj.

“Kanë qenë kërkesa standarde jo të jashtëzakonshme. I kemi aprovuar të dyja dhe janë proceduar sipas rregullave dhe sipas marrëveshjes”, ka thënë Zyberaj.

Arsyeja e kësaj vizite, është festa e Vidovdanit e cila festohet më 28 qershor ku shumë qytetarë nga Serbia vijnë në veri dhe Gazimestan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...