Ja reagimi i Ilir Dedës për përballjen e Haradinajt me Gjykatën Speciale - Bota Sot
Ja reagimi i Ilir Dedës për përballjen e Haradinajt me Gjykatën Speciale

Aktuale

Ja reagimi i Ilir Dedës për përballjen e Haradinajt me Gjykatën Speciale

Nga: N.Sh Më: 19 korrik 2019 Në ora: 20:19
Ilir Deda

Edhe deputeti i Kosovës, Ilir Deda ka reaguar për dorëheqjen Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës.

Dedaj përmes një postimi në Facebook, ndjen keqardhje për situatën në të cilët gjendet Haradinaj dhe dëshiron që përballjen me Gjykatën Speciale ta ketë me dinjitet dhe urtësi.

Ai shton se, politikisht kanë dallime shuam të mëdha dhe shumë shpejt thekson se, populli do të ketë mundësinë që t’i jep drejtim Kosovës.

Ja postimi i plotë:

Në rrafshin personal ndiej keqardhje për situatën në të cilën gjendet Ramush Haradinaj. Dëshiroj që përballjen e radhës ta ketë me dinjitet dhe urtësi.

Politikisht, kemi dallime shumë të mëdha për qeverisjen e PAN-it.

Shumë shpejtë populli do ta ketë mundësinë t’i jep drejtim Kosovës. Besoj në vendim racional të qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat