Hapet pika e përkohshme kufitare Restelicë-Strezomir - Bota Sot
Hapet pika e përkohshme kufitare Restelicë-Strezomir

Aktuale

Hapet pika e përkohshme kufitare Restelicë-Strezomir

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 07:10
Ilustrim

Sot do të bëhet hapja e pikës së përkohshme kufitare, Restelicë-Strezomir, që lidhë Republikën e Kosovës me Maqedoninë e Veriut.

Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa dhe ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...