Selimi: Themelimi i Speciales kundër UÇK-së, gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit - Bota Sot
Selimi: Themelimi i Speciales kundër UÇK-së, gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit

Aktuale

Selimi: Themelimi i Speciales kundër UÇK-së, gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 20:07
Rexhep Selimi

Pas ftesës që i bëri Gjykata Speciale Ramush Haradinajt, Bislim Zyrapit dhe Jakup Krasniqit, Rexhep Selimi ka reaguar përmes një postimi, ku ka thënë se themelimi i Gjykatës Speciale kundër UÇK-së ishte një gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit të Kosovës në Gusht të vitit 2015.

Dhe me këtë vendim, sipas Selimit, po e pësojnë luftëtarët e Lirisë së Kosovës.

“Ne që e kundershtuam me argumente të pamohueshme themelimin e kësaj gjykate atëherë, patem paralajmëruar për efektet e saj dhe për këtë na vjen keq edhe tash që nuk na demantoi koha. 
Por nuk mund të mos i bejmë përgjegjës edhe njëherë ata që e sollen në Kuvend dhe sidomos ata deputetë ish luftetarë të UÇK-së që e votuan këtë Gkykatë, aq më tepër, kur tash disa nga ata i shohim t’ju “vije keq” për të ftuarit e kësaj gjykate si te dyshuar.

Ne që ishim kundër kësaj gjykate me 2015-ten e kemi të njëjtim qëndrim edhe tani. 
Prandaj, në atë gjykatë nuk duam ta shohim asnjë luftetar të Lirisë. 
Ky nuk është qëndrim i yni kundër drejtësisë, por pikërisht kundër padrejtësisë.

Drejtësia ka mjaftë punë të tjera për të zgjidhur në Kosovë!”, u shpreh Selimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat