Haradinaj përmend dy parti me të cilat AAK mund të bëjë koalicion – tregon qëndrimin për VV-në - Bota Sot
Haradinaj përmend dy parti me të cilat AAK mund të bëjë koalicion – tregon qëndrimin për VV-në

Aktuale

Haradinaj përmend dy parti me të cilat AAK mund të bëjë koalicion – tregon qëndrimin për VV-në

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 21:51
Ramush Haradinaj

Sonte, në emisionin “Pressing” të Televizionit T7, ka folur Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës.

Kryeministri në këtë intervistë ka folur edhe për mënyrën se si do të futej në zgjedhje parazgjedhore partia e tij.

“Aleanca për momentin shkon vetëm në zgjedhje, nuk shkon me parti të tjera”, ka zbuluar Haradinaj.

“Jemi të hapur për partneritet me Nismën, PSD-në para zgjedhjeve”

“Nuk jemi të interesuar të shkojmë në koalicion me PDK’në, LDK’në dhe VV’në”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...