Haradinaj: Përulemi me nderim dëshmorëve para sakrificës së tyre sublime - Bota Sot
Haradinaj: Përulemi me nderim dëshmorëve para sakrificës së tyre sublime

Aktuale

Haradinaj: Përulemi me nderim dëshmorëve para sakrificës së tyre sublime

Nga: M.H Më: 11 gusht 2019 Në ora: 12:19
Ramush Haradinaj

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, në këtë ditë feste ka kujtuar dëshmorët e Dukagjinit duke shkruar që gjaku i tyre i derdhur në fushë të nderit, mundësoi realizimin e idealit shekullor të lirisë:

Postimi i plotë

Gushti i vitit 1998, na kujton qëndresën titanike të djemve të Dukagjinit në mbrojtje të pozicioneve të luftës. Ofensiva ishte e ashpër, por vullneti për liri, deri në vetëflijim, ishte mbizotërues. Sot, kujtojmë dëshmorët që u flijuan përballë armikut, Orhanin, Enverin, Naimin, Arbenin e Halilin nga Gllogjani, Maxhunin e Gëzimin nga Irzniqi, Artanin nga Rakoci, Naserin nga Kodralia, Nexhatin nga Baballoqi dhe Hasanin nga Nivokazi. Gjaku i tyre i derdhur në fushë të nderit, mundësoi realizimin e idealit shekullor të lirisë. Përulemi me nderim para sakrificës së tyre sublime.

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...