Vjen një goditje e rëndë për Ivica Daçiq: “Është një çetnik, bashkëpunëtori më i ngushtë i kasapit Millosheviç” - Bota Sot
Vjen një goditje e rëndë për Ivica Daçiq: “Është një çetnik, bashkëpunëtori më i ngushtë i kasapit Millosheviç”

Aktuale

Vjen një goditje e rëndë për Ivica Daçiq: “Është një çetnik, bashkëpunëtori më i ngushtë i kasapit Millosheviç”

Nga: N.H Më: 11 gusht 2019 Në ora: 16:31
Ivica Daçiq

Profesor, doktor Binak Maxharraj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq është njeri i farës së keqe serbe.

Madje, sipas tij, Daçiq ishte ndihmësi dhe bashkëpunëtori më i ngushtë i kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç.

“Ishte krah për krah në luftëra më të duke bërë gjenocid të paparë në të gjithë popujt e ish-Jugosllavisë e sidomos në popullin shqiptar”, ka thënë mes të tjerave Maxharraj në postimin e tij.

Ja shkrimi i plotë, pa ndërhyrjen e redaksisë:

KUR IVICA DAÇIQ LEHË SI QENI?!

Ivica Daçiqi është njeri i farës së keqe serbe. Është një çetnik dhe racist i dorës së parë më mendje dhe trup.Ky qenë birë qeni ishte ndihmësi dhe bashkëpunëtori më i ngushtë i kasapit të Ballkanit Sllobodan Millosheviqi.Ishte krah për krah në luftëra me te duke bërë gjenocidë të pa parë në të gjithë popujt e ish-jugosllavisë e sidomos në popullin shqiptar.

Ky është një njeri-bishë,i qartur,shizofren.Ky njeri e trshegoi edhe pas lufte Partin Socialiste të Milosheviqit,dhe me nacionalizmin e tij ekstrem si patericë erdhi ne pushtet në Serbi.Njohet si antishqiptari më i fortë në krejtë Serbinë i cili i urren shqiptarër në pa kufij.Është një njeri i cili sjellë konfuzitet në skenën ndërkombëtare duke vjellë zjerm e xeher kundër shqiptarëve dhe Kosovë.

Ky njri-bishë fatëkëqesisht mbanë pozitën e Ministrit të punëve te jashtme të Serbisë.Këtij ministtri i vjenë era qenef,duke e lënë erë qenefi kudo kah shkonë nëpër botë.Është njeriu,se bashku me Vuçiqin ndër njerzit-bisha më të urrejtue të shqiptarët.Ai vjell helm dhe xeher,por leh si qeni kudo që shkonë për shqiptarët dhe Kosovën të cilën e ka humbur përgjithëmonë.

Ky njeri e urrën aq shumë Amerikën sa qe më pas fuqi e përbinë për një sekondë.Ky pis milet njeri-bishë këto ditë paska thanë së Serbia dhe populli serb nuk do të këtë
“armiq më të mëdhenj” nga ish-presidenti i ShBA-ve Bill Klinton dhe sekretarja e shtetit Medlin Ollbraj".

Kjo është fytyra e vërtëtë e këtij njeriu-bishë.Kjo bishë e eger e ardhur nga shpellat e Karpateve për ti zapuar tokat shqiptare paska mendu së shqiptarët edhe duhet të ndiqen,siç kanë vepruar historikisht duke i ndjekë nga trojet e tyre,por duhet edhe të eleminohën fizikisht.Kët u munduan ta bëjnë edhe në luftën e fundit në Kosovë në te cilën bani masakra dhe gjenocid të pa parë mbi popullin shqiptar duke e bërë tërë Kosovën tokë të djegur.

Dhe ky njeri-bish,qenë bir qeni paska mendu se njërezit e botës demokratik, e sidomos Amerika do te rrinë duarkryq, serbez të qetë duke pirë kafe dhe duke u kënaqur se si shkijet ne krye me qetnikun Ivica Daçiq po eleminojnë të tër një popull.Nese,kjo do ishte krejtë normale për bishat sllave te Karpateve,bota përendimore e sidomos Amerika nuk hishti.Duke e parë se si po zhdukët një popull nga gjenocidi serb e dha alarmin,veproi shpejt,e mobilozoi krejtë boten përendimore dhe u hodhë në veprim për ti shpetuar shqiptaret.

Në krye te këtij këtij aksioni për ta shpetur popullin shqiptare ishte Presidenti i SHBA Bill Klington dhe Sektetarja e shtetit Medlin Ollbrajt se bashku me mikun e tyre dhe tonin Toni Bler,te cilët për 78 ditë e natë rreshtë e sulmuan bishën e eger sllavo-serbe duke e debuar ate nga Kosova.

KJo është arësyeja qe ky njeri-bish e urren Amerikën,e urren Bill Klintonin dhe Medlin Olbrajt me Toni Blerin.

Por,fatëkëqesisht sod e kësaj dite ka njerëz në Kosovë të cilët bisedojnë me këto bisha ruso-serbe,sidomos më çetnikët Aleksandër Vuçiq dhe Ivica Daçiq më të cilët po kryejnë punët më të pista ne damë te Kosovës,për ta ndarë,coptuar apo edhe korigjuar kufijtë e Kosovës sepse na qenkan të shtrëmbërt.Fatkëqesishte historikishtë Serbia ka pasë njërez të tillë qe punojnë,jo për Kosovën por kundër Kosovës në dobi të Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...