Kadaj-Bujupi: Alenca arrin 30 deputetë me partitë e vogla, nuk duam koalicione të mëdha - Bota Sot
Kadaj-Bujupi: Alenca arrin 30 deputetë me partitë e vogla, nuk duam koalicione të mëdha

Aktuale

Kadaj-Bujupi: Alenca arrin 30 deputetë me partitë e vogla, nuk duam koalicione të mëdha

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 00:23
Kadaj-Bujupi

Deputetja dhe sekretarja e AAK-së Donika Kadaj-Bujupi ka folur për koalicionet e mundshme me afrimin e zgjedhjeve të reja.

Ajo në Debat Plus të RTV Dukagjini ka thënë se AAK bashkë me partitë e vogla në koalicion do të arrinte 30 deputetë në Kuvendin e Kosovës.

“Eshte vullnet i Aleances me shku vet dhe me be nje qeveri permes se ciles do te kishte shume me shume hapesire me implementu programin tone”, ka thene ajo.

Deputetja ka theksuar se AAK nuk preferon koalicion parazgjedhor me partitë e mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...