Pritje në orët e para të mëngjesit në Merdare për mërgimtarët që po kthehen - Bota Sot
Pritje në orët e para të mëngjesit në Merdare për mërgimtarët që po kthehen

Aktuale

Pritje në orët e para të mëngjesit në Merdare për mërgimtarët që po kthehen

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 07:59
Foto ilustrim

Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, udhëtarët duhet të presin deri një orë e gjysmë në dalje, ndërsa kolona është e gjatë afro një kilometër.

Pritje deri në gjysmë ore ka edhe në pikën kufitare Dheu i Bardhë. Ndërkaq, pikat e tjera kufitare të Kosovës raportohet se nuk janë të ngarkuara dhe pritjet për hyrje-dalje shkojnë në maksimum 10 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat