Limaj e pranon ftesën e Mustafës, ja detajet

Aktuale

Limaj e pranon ftesën e Mustafës, ja detajet

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 12:06
Fatmir Limaj dhe Isa Mustafa

Edhe Nisma Socialdemokrate do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së kreut të LDK-së, Isa Mustafa për të mbajtur takim. Express mëson se edhe me Fatmir Limajn, Mustafa do të takohet në hotelin Sirius, aty ku pak më parë e përfundoi takimin me të partin e PSD-së, Shpend Ahmeti. Takimi pritet të fillojë në orën 12:30.

Burime mirë të informuara kanë bërë të ditur se kreu i kësaj partie do të pranojë ftesën e Isa Mustafës për takim.

I njëjti pritet të fillojë në Hotel Sirius në Prishtinë në orën 12:30.

Aty pak minuta më parë përfundoi takimi që Mustafa pati me Shpend Ahmetin. Duke folur para mediave, Ahmeti tha se ka qenë takim i frytshëm, por që nuk është vendosur ende për ndonjë koalicion parazgjedhor.

Ndryshe, AAK-ja e Ramush Haradinajt thotë, gjithashtu, se do të përgjigjet pozitivisht, mirëpo ende nuk ka marrë ftesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat