Edita Tahiri për koalicionet: Qytetarët janë lodhur me fjalë boshe tash 20 vjet, duan fakte - Bota Sot
Edita Tahiri për koalicionet: Qytetarët janë lodhur me fjalë boshe tash 20 vjet, duan fakte

Aktuale

Edita Tahiri për koalicionet: Qytetarët janë lodhur me fjalë boshe tash 20 vjet, duan fakte

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 19:48
Edita Tahiri

Kryetarja e Alternativës Demokratike të Kosovës (ADK), Edita Tahiri, ka komentuar arritjen e koalicionit të parë në mes AAK-së dhe PSD-së dhe për koalicionet e tjera që po paralajmërohen.

Ajo përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, ka shkruar se nisen koalicionet parazgjedhore me plot gojë për luftën kundër korrupsionit.

“Por nuk u tha se te akuzuarit për korrupsion dhe ata që janë nen hetime nuk do të lejohen të kandidojnë për zgjedhje. Qytetarët janë lodhur me fjalë boshe tash 20 vjet, duan fakte..”, ka shkruar Tahiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat