Sigurimi i PDK-së sulmon fizikisht gazetarin e T7, disa orë pasi që këtë e kërkoi Kadri Veseli edhe me komunikatë për media - Bota Sot
Sigurimi i PDK-së sulmon fizikisht gazetarin e T7, disa orë pasi që këtë e kërkoi Kadri Veseli edhe me komunikatë për media

Aktuale

Sigurimi i PDK-së sulmon fizikisht gazetarin e T7, disa orë pasi që këtë e kërkoi Kadri Veseli edhe me komunikatë për media

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 10:22
Mirlind Behluli

Gazetari i T7-shit, Mirlind Behluli, është sulmuar fizikisht nga truprojat e kreut të PDK-së, Kadri Veseli, përderisa po e kryente detyrën e tij të gazetarit.

Behluli derisa po raportonte nga njëri nga lokalet e Prishtinës, aty ku po qëndronte Veseli, është sulmuar nga sigurimi duke u larguar me forcë nga lokali. E gjithë ngjarja ishte live.

“Na larguan me forcë dhe më goditën pas kokës”, ka deklaruar Behluli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...