Haradinaj: AAK unike për shpërndarjen e Kuvendit - Bota Sot
Haradinaj: AAK unike për shpërndarjen e Kuvendit

Aktuale

Haradinaj: AAK unike për shpërndarjen e Kuvendit

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 10:22
Haradinaj: AAK unike për shpërndarjen e Kuvendit

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka njoftuar se grupi parlamentar i Aleancës është unik për votimin pro projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes për IPA 2018 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, si dhe për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës për t’ia kthyer mandatin sovranit.

Përndryshe, deputetët e AAK-së janë të parët që kanë hy në sallën e Kuvendit ku do të mbahet seanca.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...