Limaj: NISMA-AKR është boshti ynë politik i fitores - Bota Sot
Limaj: NISMA-AKR është boshti ynë politik i fitores

Aktuale

Limaj: NISMA-AKR është boshti ynë politik i fitores

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 21:44
Fatmir Limaj

Kreu i NISMA Socialdemokrate, njëherit kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj, sot ka takuar strukturat drejtuese dhe mbështetësit e Nismës në rajonin e Hasit.

Në këtë takim, ku të pranishëm ishin edhe deputetë e anëtarë të kryesisë së Nismës, Limaj, tha se sot janë në një rajon që gjithnjë ka qenë vatër e intelektualizmit dhe e kontributit për atdhe.

Sipas Nismës, lidhur me zgjedhjet e ardhshme Limaj tha se këto nuk janë zgjedhje te radhës, por janë zgjedhje vendimtare për të ardhmen e vendit

“Ai para qytetarëve foli edhe për koalicionin NISMA-AKR, të cilin e quajti koalicion i shpresës, i arsyes dhe koalicion fitues”.

“Në këtë tubim me nga një fjalë rasti, qytetarëve të Hasit ju drejtuan edhe kryetaret e degëve të Nismës në Prizren dhe Gjakovë, Zafir Berisha dhe Fazli Hoxha, të cilët kërkuan nga banorët e Hasit që të angazhohen maksimalisht në përkrahje të Nismës”, shkruan në Facebook kjo parti.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...