Haziri për Kadri Veselin: Nuk mundet që një karakter i tillë të bëhet kryeministër - Bota Sot
Haziri për Kadri Veselin: Nuk mundet që një karakter i tillë të bëhet kryeministër

Aktuale

Haziri për Kadri Veselin: Nuk mundet që një karakter i tillë të bëhet kryeministër

Më: 2 shtator 2019 Në ora: 19:16
Lutfi Haziri dhe Kadri Veseli

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri ka komentuar kandidaturat për kryeministër të vendit.

Për kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veselin që njëherëshit është edhe kandidatë për kryeministër, Haziri ka thënë se ai e ka humbur besimin e popullit

“Nuk ka besim nga populli. Nuk mundet që një karakter i tillë të bëhet kryeministër. E kaluara e tij politike është e errët”, ka thënë Haziri, në T7.

Tutje sipas Hazirit arsyeja e dytë pse Veseli nuk do t’i fitojë zgjedhjet është mënyra se si e ka marr primatin e të parit të PDK-së.

“E dyta është mënyra se si e ka marrë primatin e PDK-së dhe e treta qytetarët nuk i besojnë sepse ‘ka ecur pa këpucë”, ka thënë Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...