Shala: Do vazhdojë të jem zë i prodhuesve, përpunuesve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës - Bota Sot
Shala: Do vazhdojë të jem zë i prodhuesve, përpunuesve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës

Aktuale

Shala: Do vazhdojë të jem zë i prodhuesve, përpunuesve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 12:27
Endrit Shala

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka thënë se sektori i verërave dhe pijeve jo-alkoholike në Kosovë është ndër sektorët që po na bëjnë krenar në gjithë botën.

Shala, theksoi se përkrahja e këtyre prodhimeve vendore për pjesmarrje në panaire ndërkombëtare ka dhënë rezultate të jashtëzakonshme.

“Mbështetjen ndaj prodhuesve vendor NISMA do ta vazhdojë edhe në mandatin e ardhshëm, kurse unë do vazhdojë të jem zë i prodhuesve, përpunuesve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës”, ka deklaruar Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat