Kur Albin Kurti i quante kriminelë komandantët e luftës, ja thirrja e tij për ndërkombëtarët - “flisni të vërtetën për kriminelët” - Bota Sot
Kur Albin Kurti i quante kriminelë komandantët e luftës, ja thirrja e tij për ndërkombëtarët - “flisni të vërtetën për kriminelët”

Aktuale

Kur Albin Kurti i quante kriminelë komandantët e luftës, ja thirrja e tij për ndërkombëtarët - “flisni të vërtetën për kriminelët”

Nga: N.Sh Më: 14 shtator 2019 Në ora: 16:37
Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është njëri prej më të zëshmit karshi krahut të luftës.

Kurti shpeshherë në Kuvendin e Kosovës ka kritikuar dhe akuzuar ashpër komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në një video të postuar nga faqja në Facebook “Albini për kryeministër”, shihet Kurti teksa flet nga Kuvendi i Kosovës ku edhe akuzon komandantët për të cilët thotë se një vit kanë qenë komandantë e 14 vjet biznesmenë.

Ndërsa për faktorët ndërkombëtar bën thirrje që mos ta përkrahin Lëvizja Vetëvendosje, por të flasin të vërtetën për “kriminelët” siç i cilëson Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...