Hyseni: Vjosa Osmani e ka pas vetes partinë në çdo situatë - Bota Sot
Hyseni: Vjosa Osmani e ka pas vetes partinë në çdo situatë

Aktuale

Hyseni: Vjosa Osmani e ka pas vetes partinë në çdo situatë

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 23:20
Vjosa Osmani

Skënder Hyseni nga LDK ka thënë se ata do të dalin fitues në zgjedhjet e 6 tetorit.

“Jam i sigurt se Vjosa Osmani do t’i fitojë zgjedhjet – lista e LDK-së do t’i fitojë zgjedhjet”, ka thënë Hyseni.

Por nëse paraqet pengesë për Osmanin që është e nominuar për Kryeministre pa qenë në pozitën e kryetares së partisë, Hyseni ka thënë: “Nuk e shoh aspak problematike që Vjosa mban pozitën e kryetares. Ajo e ka partinë pas vetes në çdo situatë”.

“Ajo është nënkryetare dhe nuk e shoh si hendikep, por si risi kualitative që është instaluar në Kosovë, ku jo domosdo kryetari i partisë duhet të jetë edhe kandidat për Kryeministër”.

Hyseni në Zona Zgjedhore ka thënë se këtë praktikë e ka instaluar kryetari i LDK-së, Isa Mustafa.

“Për këtë Isa Mustafa meriton çdo kredit. Ai e ka gjetë fuqinë – përtej filozofisë ballkanike politike –e ka gjetë fuqinë që ta tejkalojë këtë dhe të vendosë prioritete të tjera”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...