Pjesëmarrja kalon në 62 përqind në qendrën më të madhe të votimit në Prishtinë - Bota Sot
Pjesëmarrja kalon në 62 përqind në qendrën më të madhe të votimit në Prishtinë

Aktuale

Pjesëmarrja kalon në 62 përqind në qendrën më të madhe të votimit në Prishtinë

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 18:38
Ekrem Rudari

Në sallën “1 Tetori” në Prishtinë pjesëmarrja e votuesve në zgjedhje ka kaluar 62 përqind.

Këtë e ka konfirmuar menaxheri i kësaj qendre, Ekrem Rudari, i cili ka thënë se nga 4 mijë e 502 votues, deri tash të drejtën e tyre e kanë shfrytëzuar 2 mijë e 800 veta.

“Në 40 minutat e fundit fluksi është rritur dhe deri në orën 19:00 pjesëmarrja do të kalojë 65 përqind”.

Ai ka thënë se deri në këtë orë nuk ka pasi ndonjë parregullsi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...