Dështimi i madh i Erolld Belegut, ja sa vota mori - Bota Sot
Dështimi i madh i Erolld Belegut, ja sa vota mori

Aktuale

Dështimi i madh i Erolld Belegut, ja sa vota mori

Më: 1 nëntor 2019 Në ora: 23:42
Ramush Haradinaj dhe Erolld Belegu

Në zgjedhjet e 6 tetorit, në listat e partive politike u gjendën edhe disa ish-sportistë apo zyrtarë të sportit të Kosovës.

Në mesin e tyre ishte edhe ish-kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu, i cili nga ky post dha dorëheqje për shkak se kaloi në detyrën e këshilltarit të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Belegu në zgjedhjet e këtij viti ishte kandidat i koalicionit AAK-PSD, por nuk arriti të fitojë mandatin e deputetit, pasi i ka marrë vetëm 1767 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat