Njohësi i çështjeve juridike e zbulon se për cilën marrëveshje ka nevojë Kosova - Bota Sot
Njohësi i çështjeve juridike e zbulon se për cilën marrëveshje ka nevojë Kosova

Aktuale

Njohësi i çështjeve juridike e zbulon se për cilën marrëveshje ka nevojë Kosova

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 16:42
Rama, Vuçiq dhe Zaev

Njohësi i çështjeve juridike e kushtetuese, Blerim Burjani, në një postimin në profilin e tij në Facebook, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për Minishengenin, por për marrëveshjen e CEFTA-s.

Sipas tij, kjo marrëveshje është e mjaftueshme për vendet e rajonit.

Ja shkrimi i tij:

Nuk ka nevoje per "minishengena " por Marrveshja e CEFTA -se eshte e mjaftushme per zhvillimin e tregtise se lire.

Nuk ka nevoje per Minishengena dhe emra artificial por marrveshja e CEFTA-se eshte e mjaftushme per vendet e rajonit.

Deri me tash CEFTA nuk ka krye pune ne keto shtete dhe ndermjet per shkak te problemeve te njejta ne mes vendeve.

CEFTA duhet te fuqizohet me shume, perderisa levizja e lire njerzve edhe ashtu po ndodhe me leternjoftim ne rajon Kosove, Shqiperi, Mal te Zi dhe Maqedoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat