Gjysëm milioneri i PDK-së me villa e vetura luksoze, pasuria e tij e plotë - Bota Sot
Gjysëm milioneri i PDK-së me villa e vetura luksoze, pasuria e tij e plotë

Aktuale

Gjysëm milioneri i PDK-së me villa e vetura luksoze, pasuria e tij e plotë

Nga: H.O. Më: 17 janar 2020 Në ora: 20:28
Arkiv

Sot Gjykata Speciale ka ftuar edhe një deputetë të PDK-së. Është fjala për deputetin e rizgjedhur, Elmi Reqica. Ai sapo është zgjedhur si deputet në legjislaturën e re të Kuvendit.

Ai ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Nga pasuria e paluajtshme ka deklaruar mbi 400 mijë euro, duke përfshirë shtëpi, banesë, truallë dhe një villë në vlerën 80 mijë euro.

Tek pasuria e luajtshme ai ka deklaruar një veturë Audi Q3 në vlerën 20, 700 euro.

Reqica mban mbi 13 mijë euro para të kursyera, ndërsa ka kredi- borxh në vlerën 10 mijë euro.

Ndërkaq, të hyrat vjetore të tij janë mbi 24 mijë euro.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat