Ja kush po i kërkon BE-së të mbajë premtimet për liberalizim të vizave - Bota Sot
Ja kush po i kërkon BE-së të mbajë premtimet për liberalizim të vizave

Aktuale

Ja kush po i kërkon BE-së të mbajë premtimet për liberalizim të vizave

Më: 25 mars 2020 Në ora: 21:15
Foto

Komiteti për Marrëdhënie me Jashtë i Kongresit së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka folur rreth liberalizimit të vizave për Kosovën.

Ata me anë të një postimi në Twitter i kanë bërë thirrje BE-së që të mbajë premtimet e dhëna për viza për Kosovën.

“Por, BE-ja duhet që po ashtu ta mbajë premtimin e vet për Kosovën që t’ia japë liberalizimin e vizave. Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet dhe meriton të trajtohet si fqinjtë e saj”, shkruhet në atë postim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat