Lutfi Haziri: Vjosa Osmani tash e 20 vjet e di që e ka “derën e hyrjes” në LDK - Bota Sot
Lutfi Haziri: Vjosa Osmani tash e 20 vjet e di që e ka “derën e hyrjes” në LDK

Aktuale

Lutfi Haziri: Vjosa Osmani tash e 20 vjet e di që e ka “derën e hyrjes” në LDK

Më: 26 mars 2020 Në ora: 19:16
Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka komentuar për kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin, duke thënë që LDK-ja nuk e ka në kulturën e vet që t’ia mbyll dyert askujt.

“Vjosa Osmani tash e 20 vjet e di që e ka “derën e hyrjes” në LDK. Është çështje e brendshme që lidershipi i LDK-së, në veçanti udhëheqja e saj e lartë që përfshin kryesinë e LDK-së dhe do ta diskutojmë në mënyrë që të kemi mirëkuptim. LDK nuk e ka në kulturën e vet çeljen e dyerve dhe largimin e njerëzve”.

Haziri ka theksuar që LDK-ja është viktimë e linçimeve në rrjete sociale.

“Linçimet në rrjete sociale dhe metodat denigruese nuk i njeh kultura jonë politike”.

Në seancën e djeshme, Vjosa Osmani, ka votuar kundër mocionit bashkë me dy deputetë tjerë të LDK-së

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat