Më shumë se gjysma e të infetuarve me koronavirus janë shëruar, kaq raste aktive kanë mbetur në Kosovë - Bota Sot
Më shumë se gjysma e të infetuarve me koronavirus janë shëruar, kaq raste aktive kanë mbetur në Kosovë

Aktuale

Më shumë se gjysma e të infetuarve me koronavirus janë shëruar, kaq raste aktive kanë mbetur në Kosovë

Më: 8 maj 2020 Në ora: 23:42
Foto Ilustrim

Me konfirmimin e shërimit të 61 personave të prekur nga koronavirus, numri i të shëruarve nga ky virus ka shkuar në 622, shkruan Gazeta Sinjali.

Nga 862 raste pozitive me koronavirus sa janë konfirmuar deri më sot në Kosovë, vetëm 212 prej tyre janë aktive momentalisht, pa 622 rastet e shëruara dhe 28 viktimat e këtij virusi.

Rastet e para me koronavirus në vend janë konfirmuar më 13 mars, derisa ka ditë që numri i të shëruarve është shumëfish më i madh se numri i raste të reja të prekura me COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat