Çfarë po paralajmëron kunati i Albulena Haxhiut? Publikon pamje dhe ka një thirrje për policinë dhe prokurorët - Bota Sot
Çfarë po paralajmëron kunati i Albulena Haxhiut? Publikon pamje dhe ka një thirrje për policinë dhe prokurorët

Aktuale

Çfarë po paralajmëron kunati i Albulena Haxhiut? Publikon pamje dhe ka një thirrje për policinë dhe prokurorët

Nga: N. H Më: 23 maj 2020 Në ora: 11:11
Dardan Krasniqi dhe Albulena Haxhiu

Dardan Krasniqit, kunatit të Albulena Haxhiut, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë e tij në Facebook, ka bërë një koment rreth zhvillimeve që lidhen me vendimin që pritet të merret nga Gjykata Kushtetuese.

Ai ka ndarë disa sekuenca të filmit ‘Law abating citizen’, aty ngjarja zhvillohet kur padrejtësia nga shteti, e detyron personazhin kryesor të filmit që ta marrë drejtësinë në duart e veta.

Mes tjerash Krasniqi, ka bërë thirrje që këtë film duhet ta shikojnë e gjithë struktura e rendit dhe ligjit në Kosovë, si policët, prokurorët, gjykatësit e avokatët.

Ja shkrimi i tij:

Law abating citizen - Gerard James Butler
Kështu duhet të ndodhë kur padrejtësia nga shteti, të detyron ta marresh drejtësinë në duartë e tua.

Një film me një ngjarje që duhet ta shikojnë e gjithë struktura e Rendit dhe Ligjit në Kosovë. Polic, prokuror, gjykatës, avokat...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat