Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj vendos masa të reja anti Covid-19 - Bota Sot
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj vendos masa të reja anti Covid-19

Aktuale

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj vendos masa të reja anti Covid-19

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 18:46
Armend Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për media ka komunikuar masat e reja ndaj covid-19, raporton Front Online.

Ai tha se do të hiçet kufizimi i lëvizjes në tërë Kosovën.

“Nga e hëna kushdo që hy në Kosovë nuk do të karantinohet, ata vetëm do kontrollohen nëpër kufij apo në qendra tjera. Si dhe  do të hiçet kufizimi i lëvizjes, ku lejohej lëvizja nga ora 05:00 deri në 21:00”, u shpreh Zemaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat