Deputetët pinë duhan në Kuvend, Osmani kërkon evidentimin e tyre dhe dërgimin në inspektoriat - Bota Sot
Deputetët pinë duhan në Kuvend, Osmani kërkon evidentimin e tyre dhe dërgimin në inspektoriat

Aktuale

Deputetët pinë duhan në Kuvend, Osmani kërkon evidentimin e tyre dhe dërgimin në inspektoriat

Më: 23 qershor 2020 Në ora: 19:48
Kuvendi i Kosoves

Derisa po vazhdon debate për heqjen e reciprocitetit me Serbinë, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka kërkuar administratës që të evidentojnë deputetët që po e shkelin ligjin për duhanin dhe atë t’ia dërgojnë në inspektoriatit të Ministrisë së Shëndetësisë.

Osmani: Deputetët që po shkelin ligjin për duhanin t’i dërgojmë në inspektoriat

“E ftoj administratën që të evidentojnë deputetët që po e shkelin ligjin për duhanin atje mbrapa dhe atë t’ia dërgojmë inspektoriatit të Ministrisë së Shëndetësisë, ashtu siç jemi merr vesh me ministrin e Shëndetësisë”, tha ai.

Debati për heqjen e reciprocitetit me Serbinë po vazhdon në Kuvendin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat