Presidenti Thaçi në vizitë te familja Muqolli së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë në luftë - Bota Sot
Presidenti Thaçi në vizitë te familja Muqolli së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë në luftë

Aktuale

Presidenti Thaçi në vizitë te familja Muqolli së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë në luftë

Nga: A.SH Më: 4 korrik 2020 Në ora: 19:14
hashim Thçi në vizitë te familja Muqolli, në Poklek të Drenasit

Perisdenti Hashim Thaçi, ka vizituar familjen Muqolli nga Pokleku i Drenasit.

“Gjaku i 54 martirëve të masakrës së Poklekut qëndron në themelet e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Postimi në Facebook:

Në familjen Muqolli në Poklek të Drenasit, së cilës iu vranë dhe masakruan 40 anëtarë më 17 prill 1999. Gjaku i 54 martirëve të masakrës së Poklekut qëndron në themelet e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Nderim dhe respekt i përjetshëm. HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat