Kaq është i pasur ish ministri Arben Vitia - Bota Sot
Kaq është i pasur ish ministri Arben Vitia

Aktuale

Kaq është i pasur ish ministri Arben Vitia

Nga: A.M. Më: 8 korrik 2020 Në ora: 17:51
Arben Vitia

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimin e pasurisë për vitin 2020.

Në këtë deklarim përfshihet edhe ish deputeti dhe ish ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, shkruan "Bota sot"..

Ai në deklarimin e tij të pasurisë ka thënë se posedon një shtëpi në vlerë 150,000.00 euro e cila është trashëgim familjare.

Po ashtu, ai posedon edhe një truall në vlerë 250,000.00 euro, shkruan "Bota sot".

Ndërkaq, ai së bashku me bashkëshorten e tij posedojnë dy vetura.

Po ashtu, ai ka deklaruar se sa para ka të kursyera, si dhe ka treguar edhe për kredi, shkruan "Bota sot"..

Për detaje me të hollësishme të pasurisë së Vitisë mund ta shihni në dokumentin e më poshtëm:

Image
Dokumenti
Image
Dokumenti
Image
Dokumenti
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat