Uka-Zemajt: Kur ju krahasoheni me Vitinë, kjo s’do koment - Bota Sot
Uka-Zemajt: Kur ju krahasoheni me Vitinë, kjo s’do koment

Aktuale

Uka-Zemajt: Kur ju krahasoheni me Vitinë, kjo s’do koment

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 18:51
Fitim Uka

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka, i ka reaguar ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj pas krahasimit që ai i bëri vetes me ish ministrin Arben Vitia.

“Ky ministër ka ndërruar edhe profesion dhe po na jep këtu edhe diagnoza dhe kjo është e tmerrshme – shpif në çdo fjalë që e thotë në foltore”, është shprehur Uka.

“Në Pulomologji keni pasur pacientë të shtrirë të infektuar bashkë me ata që kanë pritur rezultatin. Kur dikush si puna juaj krahasohet me Arben Vitinë, kjo nuk do koment”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat