Deputetja e VV-së reagon pas dështimi për votim të rezolutës për pandemi: Është për keqardhje - Bota Sot
Deputetja e VV-së reagon pas dështimi për votim të rezolutës për pandemi: Është për keqardhje

Aktuale

Deputetja e VV-së reagon pas dështimi për votim të rezolutës për pandemi: Është për keqardhje

Më: 23 korrik 2020 Në ora: 12:13
Vetëvendosje

Në Kuvendin e Kosovës dështoi Rezoluta e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes për pandeminë.

Sipas tyre kjo rezolutë krijon mundësi për mbështetje konkrete të familjeve të prekura nga COVID-19 si dhe profesionistëve shëndetësor.

Deputetja e VV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, për këtë ka thënë se ndjen keqardhje.

Postimi në Facebook:

Në Kuvend të Republikës së Kosovës nuk mbështetet me votë Rezoluta e Grupit Parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE! e cila krijon mundësi për mbështetje konkrete të familjeve të prekura nga COVID-19 si dhe profesionistëve shëndetësor, që këto ditë ballafaqohen me të gjitha sfidat e profesionit në mënyrën më dramatike.

Keqardhje!

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat