Nënkryetarja e VV-së reagon serish, ja për çka e fajëson qeverinë - Bota Sot
Nënkryetarja e VV-së reagon serish, ja për çka e fajëson qeverinë

Aktuale

Nënkryetarja e VV-së reagon serish, ja për çka e fajëson qeverinë

Nga: A. J Më: 30 korrik 2020 Në ora: 13:01
Vetevendosje

Nënkryetarja e Vetëvendosjes Fatmire Mulhaxha-Kollcaku ka reaguar përsëri për gjendjen e krijuar në Kosovës për rastet e shumta më koronavirus.

Ajo përmes një postimi në facebook ka shkruar se sytë̈ e pacientit janë̈ të drejtuara kah mjeku, në pritje për shërim.

Kur mjeku vdes nga e njëjta sëmundje, situata rëndohet shumë, pritshmëritë zvogëlohen, frika rritet dukshëm. Kjo Qeveri koti, dështoi në parandalim.

Postimi i plotë:

Sytë e pacientit janë̈ të drejtuara kah mjeku, në pritje për shërim.

Kur mjeku vdes nga e njëjta sëmundje, situata rendohet shumë, pritshmëritë zvogëlohen, frika rritet dukshëm

Virusi SARS-CoV-2, vret dhe jo vetëm grupe të caktuara individësh.

Kjo Qeveri koti, dështoi në parandalim.

Por së paku,

FOKUSOHUNI NË TRAJTIM!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat