Numër i madh i të shëruarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë - Bota Sot
Numër i madh i të shëruarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Aktuale

Numër i madh i të shëruarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 15:17
Foto Ilustrim

Numër i madh i madh i rasteve të reja janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, por gjithashtu ka qenë i lartë edhe numri i personave që kanë mposhtur koronavirusin.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 201 persona, duke çuar në 5.190 numri total të të shëruarve që nga fillimi i pandemisë.

Po ashtu është njoftuar edhe për 225 raste pozitive dhe 13 të vekur. Këto shifra kanë dalë nga 477 mostra sa janë testuar gjithsej.

Aktualisht në Kosovë janë 3.815 raste aktive me koronavirus.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat