Ish gjenerali nga Kosova, Rrahim Ademi, dekorohet nga presidenti kroat

Aktuale

Ish gjenerali nga Kosova, Rrahim Ademi, dekorohet nga presidenti kroat

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 13:18
Zoran Milanoviq, Rrahim Ademi

Rrahim Ademi nga Kosova, u dekorua dje në Kroaci nga presidenti i këtij shteti, Zoran Milanoviq.

Kjo u bë me rastin e 25 vjetorit të betejës kroate më të famshme të çlirimit të Kninit.

Ai pranoi dekoratën më prestigjioze “Velered kralja Petra Krešimira IV s lentom i Danicom”.

Image
Rrahim Ademi

Ademi është nga Vushtrria dhe është gjeneral i pensionuar i ushtrisë kroate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat