Kush janë prokurorët e Speciales? - Bota Sot
Kush janë prokurorët e Speciales?

Aktuale

Kush janë prokurorët e Speciales?

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 20:39
Foto ilustrim

Kryeprokrori special i Hagës, amerikani Jack Smith, i cili ngriti akuzat për krime lufte ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, ka zgjedhur dy bashkëpunëtorë, të cilët në të kaluarën kanë hetuar krimet e ndodhura në Jugosllavi.

Duke njohur kalibrin e tyre profesional, dikush në Kosovë po mendon që ekipet mbrojtëse të të akuzuarve nga Specialja duhet të përgatiten shumë.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat