Nga nesër Mali i Zi ia hap kufijt Kosovës - Bota Sot
Nga nesër Mali i Zi ia hap kufijt Kosovës

Aktuale

Nga nesër Mali i Zi ia hap kufijt Kosovës

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 11:18
Boban Mugoša

Mali i Zi nga nesër do të hap kufirin për Kosovën. Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Boban Mugosa.

Në fakt vendimi do të vlejë për të gjitha vendet e rajonit, përfshirë edhe Kosovën.

Mugosa ka bërë të situr se sot do të mbahet një seancë elektronike e Trupit Koordinues Kombëtar për Sëmundjet Infektive, në të cilën do të përcaktohen mënyrat e hyrjes në Mal të Zi nga këto vende.

Me shumë gjasa, testi do të jetë dokumenti i vetëm që do të jetë kusht për futjen në Mal të Zi nga Kosova.

Ky vendim i Malit të Zi ka ardhur pas kërkesës së vazhdueshme që ka patur Ministria e Industrisë dhe Turizmit në këtë shtet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat