Stafi teknik i QKMF-ve kërkojnë të përfshihen në Pakon Emergjente

Aktuale

Stafi teknik i QKMF-ve kërkojnë të përfshihen në Pakon Emergjente

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 07:49
Stafi teknik i QKMF-ve

Në pakon emergjente disa kategori nuk janë të përfshira.

E nga kjo pako përfitim s’kanë pasur as stafi teknik i QKMF-ve. Për këtë shkak, këtë fundit të premtëm kanë protestuar.

Punëtorët teknik të Qendrave Familjare protestojnë, thonë se u diskriminuan nga pakoja emergjente.

Në kohën e izolimit, Jeton Lipovica barte doktoret për t’i realizuar testet në shtëpitë e të dyshuarve.

Por i njejti, këtë të premte po proteston.

Lipovica dhe të gjithë kolegët e tij po ndjehen të diskriminuar nga shteti, për shkak të mospërfshirjes në pakon emergjente.

Ata thonë, se njejtë si doktorët e infermierët janë përball me rrezikun, dhe se e meritojnë të kenë shtesa.

Të revoltuar edhe më shumë po dalin të jenë për arsyen e infektimit të stafit. Sipas tyre, mbi 60 persona të stafit teknik kanë qenë pozitiv me virusin korona.

Jashtë pakos emergjente për pandeminë kanë mbetur Higjenistat, rojet ,sherbimi teknik, shoferët,dhe një pjesë e stafit medicional.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat