Xhevdet Qeriqi nuk pajtohet me arrestimin e Gucatit

Aktuale

Xhevdet Qeriqi nuk pajtohet me arrestimin e Gucatit

Nga: N.Sh. Më: 25 shtator 2020 Në ora: 14:39
Xhevdet Qeriqi

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve, Xhevdet Qeriqi, ka reaguar për aksionin e EULEX-it, ku edhe e arrestoi kreun e veteranëve Hysni Gucatin.

Qeriqi thotë se, është ipapranueshëm fakti se EULEX-i bastis dhe arreston në zyrat e OVL-së pa asnjë paralajmërim.

Sipas tij, kjo i ngjason një siutate ku aparati shtetëror nk egziston.

Tutje Qeriqi pohon se UÇK-ja nuk e meriton një trajtim të tillë.

Postimi i plotë:

I papranueshëm fakti se si zyrtarët e EULEX-it bastisin dhe arrestojnë në zyrat e OVL-së, pa asnjë paralajmërim. Kjo situatë i ngjason një situate ku aparati shtetëror nuk egziston.

Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk meriton një trajtim të tillë! Kemi qenë dhe do të jemi të bashkuar në çdo padrejtesi që na është bërë dhe na bëhet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat