Vjen paralajmërimi nga Hoti për zbardhjen e rastit “Dhoma e dëshmive”

Aktuale

Vjen paralajmërimi nga Hoti për zbardhjen e rastit “Dhoma e dëshmive”

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 21:53
Avdullah Hoti

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka premtuar se do të zbardhet rasti i vjedhjes spektakolare që ndodhi në prill të vitit 2009, kur u vodh Dhoma e Dëshmive në Policinë e Kosovës.

Pos kësaj, Hoti i ka quajtur “krejt spekulime” deklarimet se me shuarjen e Task-Forcës kundër korrupsionit nga ana e Qeverisë do të shtyhet edhe liberalizimi i vizave për Kosovën.

Ai ka paralajmëruar reforma të reja në polici përmes organogramit që, sipas tij, përkrahet dhe mbikëqyret nga aleatët ndërkombëtarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat