Ky qytet rekord me raste të reja me Coronavirus, për 24 orë, 249 të infektuar

Aktuale

Ky qytet rekord me raste të reja me Coronavirus, për 24 orë, 249 të infektuar

Më: 31 tetor 2020 Në ora: 15:11
Ilustrim

Prishtina edhe sot ka pasur rekord të rasteve të reja me Coronavirus.

Për 24 orë, 249 persona kanë rezultuar pozitiv me këtë virus në Prishtinë.

Njoftimi i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik:

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 249 raste, Gjilan 32 raste, komuna Ferizaj 28 raste, komuna Pejë 28 raste, komuna Gjakovë 24 raste, komuna Prizren 23 raste, komuna Podujevë 20 raste, komuna Fushë Kosovë 19 raste, komuna Vushtrri 15 raste, komuna Deçan 12 raste, komuna Lipjan 10 raste, komuna Obiliq 7 raste, komuna Viti 7 raste, komuna Mitrovië 6 raste, komuna Klinë 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Kamenicë 4 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Dragash 3 raste, komuna Hani i Elezit 3 raste, komuna Rahovec 3 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Novobërdë, Shtërpcë dhe Skenderaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat