Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Aktuale

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 23:04
Albulena Haxhiu dhe Arban Abrashi

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me koronavirus.

Haxhiu thotë se veprimi i tij është vepër penale dhe se Policia dhe Prokuroria duhet të veprojnë njësoj si dhe për qytetarët e tjerë.

Postimi i plotë:

Veprimi i Arban Abrashit përveç tjerash është vepër penale prandaj policia e prokuroria duhet t’i zbatojnë detyrimet ligjore njësoj sikur edhe për qytetarët tjerë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat