Ndërron jetë veterani i UÇK-së nga Malisheva

Aktuale

Ndërron jetë veterani i UÇK-së nga Malisheva

Nga: N. H Më: 8 dhjetor 2020 Në ora: 18:20
Qamil Thaçi

Ka vdekur veterani i luftës së UÇK-së, Qamil Thaçi nga fshati Shkarashnik.

Lajmin e ka bërë të ditur ish-bashkëluftëtari i tij, Faton Thaçi, përmes një postimi në Facebook.

Ja shkrimi i tij:

Lajmërim Pikëllues,

Lamtumirë bashkëluftëtari im i luftës së lavdishme të UÇK-së!

Të dashur miq,

Sot, me pikëllim të thellë, morëm lajmin e hidhur për vdekjen e parakoshme dhe të papritur të Kushëririt dhe bashkëluftëtarit të luftës së lavdishme të UÇK-së Qamil F. Thaçi.

Qamil Thaçi njeri me vyrtyte të larta njerëzore, humane e Kombëtare, ndër vite i përkushtuar me angazhime dhe kontributet ndaj çështjes madhore të Kombit, në kohën kur Kosova kishte nevojë për mobilizim gjithë kombëtar i ndieri bashkë me dy djemtë e vëllau Bekimin dhe Qazimin Thaçi iu bashkangjitën radhave të UÇK për t’i dal zot atdheut.

Atdhedashuria, përkushtimi, angazhimi, vetëmohimi e gatishmëria për sakrificë e kanë karakterizuan Qamil F.Thaçi gjatë gjithë veprimtarisë së tij.

Do ta kujtojmë me mall e do të marrim shembull nga puna, angazhimi, urtësia e vyrtytet e tij me vlera të larta njerëzore, humane e Kombëtare.

Bashkëluftëtari im, pusho në paqe në tokën e Kosovës Nënë, që aq shumë e deshte, punove, veprove e kontribuove pa rreshtur për të!

Lamtumirë bashkëluftëtar Qamil Thaçi të fala gjithë shokëve tanë atje në amshim!

Lavdi deri në përjetësi për kontributin tuaj Kombëtar!

Nga bashkëluftëtar i luftës së lavdishme të UÇK-së:

F. Th.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat