Halil Kastrati e Bali Muharremaj prejnë shiritin e Shtëpisë së Pleqve, më moderne në Kosovë

Aktuale

Halil Kastrati e Bali Muharremaj prejnë shiritin e Shtëpisë së Pleqve, më moderne në Kosovë

Më: 12 dhjetor 2020 Në ora: 15:28
Halil Kastrati e Bali Muharremaj

Suhareka sot ka përuruar një nga veprat më të bukura pas lufte në Kosovë. Shtëpia e pleqve në Gjinoc të Suharekës tashmë është realitet.

Kryetari i Komunës, Bali Muharremaj ka prerë shiritin e këtij objekti bashkë me humanistin e njohur kosovar, Halil Kastrati.

Figura të njohura të skenës politike, nga të gjitha partitë, ishin në këtë ngjarje.

Objekti po vlerësohet lart nga të gjithë dhe në të do të strehohen qindra të moshuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat