Rukiqi iu reagon politikanëve për tubimet: Si mund të arsyetohet kufizimi i orarit të punës?!

Aktuale

Rukiqi iu reagon politikanëve për tubimet: Si mund të arsyetohet kufizimi i orarit të punës?!

Më: 10 janar 2021 Në ora: 21:09
Berat Rukiqi

Pas Shoqatës së Gastronomëve, përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, për grumbullimin e politikanëve në tubime, ka reaguar edhe kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës.

Berat Rukiqi ka thënë se edhe politikanët edhe qytetarët janë të barabartë para ligjit.

Ky është postimi i tij (pa ndërhyrje):

Tubimet e fundit elektorale, me dhjetera persona ne hapesira te mbyllura, i bejne te pavlera, te gjitha masat kufizuese, per parandalimin e pandemise. Si mund te arsyetohet, tash e tutje, ndalesa per organizimin e ahengjeve dhe ngjarjeve? Si mund te arsyetohet kufizimi i orarit te punes?? Politikanet ehe qytetaret e tjere jane te barabarte para ligjit. Hipokrizi e llojit te vet eshte qe te njejtit qe premtojne sundim te ligjit, te vazhdojne naten dhe diten te shkelin ligjin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat