Kryeziu: Aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje

Aktuale

Kryeziu: Aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje

Më: 12 janar 2021 Në ora: 20:39
Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka thënë se aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista në kohë zgjedhjesh, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje.

Kryeziu në Facebook ka shkruar, se nuk demokratizohen e as nuk bëhen llogaridhënëse instiucionet pa parti të demokratizuara.

Postimi i plotë:

Mishmashi i krijuar gjatë garës zgjedhore me njerëz pa karrierë politike e aktivitet partiak po vazhdon edhe këto zgjedhje!

Nuk demokratizohen e as nuk bëhen llogaridhënëse instiucionet pa parti të demokratizuara. E partitë nuk demokratizohen me aderime në lista zgjedhore, por, me të angazhuar partiak të cilët përmes garës dhe formësimit politik e partiak ngrisin kualitetin e politikbërjes në parti e pastaj edhe në institucione.

Aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista në kohë zgjedhjesh, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat