Ndalimi i Albin Kurtit, Vetëvendosje jep paralajmërimin: Askush nuk mund ta ndalojë - më shumë mbështetje nga populli

Aktuale

Ndalimi i Albin Kurtit, Vetëvendosje jep paralajmërimin: Askush nuk mund ta ndalojë - më shumë mbështetje nga populli

Nga: N. H Më: 23 janar 2021 Në ora: 12:17
Albin Kurti

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, përmes një postimi në Facebook ka bërë një koment lidhur me mbledhjen e djeshme të KQZ-së.

Manxhuka këtë mbledhje e ka krahasuar me seancën Kuvendit, tw 25 marsit 2020, seancë kjo kur edhe ishte rrëzuar Qeveria e Albin Kurtit.

“Mbledhja e djeshme e KQZ ngjasonte me seancën Kuvendit me 25 mars 2020. Asokohe ishin mbledhur për ta rrëzuar një qeverisje te mire qe po luftonte korrupsionin e menaxhonte perfekt pandeminë, ndërkaq dje tentonin ta pengonin ardhjen e së njëjtës, serish nga nomenklatura e vjetër”, shkruan ai.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim që listat e kandidatëve për deputetë të propozuara nga subjektet politike, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma të mos certifikohen. Kjo erdhi shkaku i problemeve me ligjin të disa personave brenda këtyre listave, përfshirë këtu edhe kreun e VV-së, Albin Kurti, shkruan “Bota sot”.

Ja shkrimi i tij:

Image
Arlind Manxhuka

Mbledhja e djeshme e KQZ ngjasonte me seancën Kuvendit me 25 mars 2020. Asokohe ishin mbledhur për ta rrëzuar një qeverisje te mire qe po luftonte korrupsionin e menaxhonte perfekt pandeminë, ndërkaq dje tentonin ta pengonin ardhjen e së njëjtës, serish nga nomenklatura e vjetër.

Por e reja po lind dhe askush nuk mund ta ndalojë. Sa më shumë përpjekje nga ata aq më shumë mbështetje nga populli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat